poniedziałek, 20 sierpnia 2007

AutoHotkey optymalizacja pracy

Dziś zetknąłem się z ciekawym narzędziem jakim jest AutoHotkey. Za jego pomocą można symulować ruchy myszki i klawiatury. W połączeniu z wewnętrznym językiem skryptowym daje on olbrzymie możliwości:) Przykład:

Loop 150
{
MouseClick, left, 853, 313
Random, rand, 2000, 5000
sleep rand
MouseClick, left, 521, 525
Random, srand, 2000, 6000
sleep srand
}

Powtarzamy 150 kliknięcie myszką w podane współrzędne na ekranie, następnie losowany jest sleep w ms. Przenosimy myszkę na następne współrzędne i klikamy, znowu losowany jest sleep. Powyższy przykład w takim kształcie ma swoje konkretne zastosowanie w znanym polskim portalu rozrywkowym. Jest to rozwiązanie darmowe, a często sprzedawane .

wtorek, 14 sierpnia 2007

Debiut w radiu

Hehe ale jazda, wysyłam sobie kolejnego smsa z pozdrowieniami do radia WAWA, a tu za godzinę... telefon. "Ula Charciarek radio WaWa. Czy z tego numeru" itd. [zaskok]. Tak więc pogadałem sobie z Ulą całą minutę, potem pozdrowiłem kilka osób. I za 15 minut usłyszałem się na antenie WaWki.

Domyślałem się, że radio tak działa, ale teraz mam pewność, że nagrywają z niewielkim wyprzedzeniem czasowym. Praca w radiu jest bardzo dynamiczna.

sobota, 11 sierpnia 2007

Środowisko programistyczne pod Vistą

Jakie jest najlepsze środowisko programistyczne pod Windows Vista?

Odpowiedź jest prosta. Qemu + Slackware Kdevelop!

OczyViście, że nie Microsoft Visual C++ 2005 Express Edition. Ostatnio (ostatnie 2 dni) borykałem się z następującym problemem:
- swobodna wymiana plików pomiędzy vistą a slackware na qemu.

Postawiłem, więc vsftpd, które sprawdza się bezbłędnie zawsze i wszędzie. Podproblemem okazała się sieć. Otoż za żadne skarby komputery nie pingowały się. Złotym środkiem na to okazał się Tap Adapter z pakietu OpenVPN, który stworzył wirtualne połączenie (miałem 2 z vmware, lecz nie wpadłem na to by je wykorzystac). I tak "podłączyłem kabel" do qemu. Po starcie systemu mam w pełni funkcjonalny serwer ftp i http. W Total Commanderze skonfigurowałem połączenie i wsio.

Bierzmy z systemów to co mają najlepszego, zamiast wytykać ich wady:)

wtorek, 7 sierpnia 2007

Qemu

Qemu to świetne rozwiązanie dla osób korzystających z systemu Windows, które chcą spróbować z Linuxem. Jest to szybki emlator (z kqemu) dzięki, któremu możemy uruchomić np.: linuxa w okienku windowsa. Qemu umożliwia uruchomienie kilku systemów operacyjnych jednocześnie na jednej maszynie.

Bez problemów działa nawet na Windows Vista. Dla pełnej wygodny pracy pod Windowsem polecam pakiet Qemu Manager.

Slackware 12.0 ma już miesiąc!

Kto jeszcze tego nie zrobił to Get Slack!. Nowy Slackware na jajku 2.6.21.5 spisuje się wyśmienicie:)

poniedziałek, 6 sierpnia 2007

Radio WAWA

Od pewnego czasu słucham sobie radia podczas pracy. Polecam Radio WAWA... Zawsze polska muzyka:)

sobota, 4 sierpnia 2007

Cykliczne nieporozumienie...

Cykliczne turnieje szachowe, nazywa się zazwyczaj Grand Prix (ma to oznaczać pewnie cykliczność). Od pewnego czasu jeżdżę na GP do pewnego miasta. Jest to bardzo charakterystyczny turniej, gdyż sędzia zabiera zawodnikom punkty... ot tak. Na tym GP (Grand Psikus) sytuacje, w których sędzia odejmuje lub dodaje zawodnikom czas bez żadnego uzasadnienia są na porządku dziennym (np.: zawodnik stracił 8 minut, bo... za szybko grał i przeciwnik poskarżył się). Dziwi mnie fakt, że w tak dużym mieście, najważniejszy cykliczny turniej sędziuje człowiek, który nie ma o tym zielonego pojęcia (czego nie można powiedzieć o grze - silny zawodnik).

Ogólnie rzecz biorąc, w Polsce mamy duży problem z sędziowaniem, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Turnieje w różnych miejscach, mają swoje "zwyczaje". Bardzo dużo problemów sędziom (III i II klasa) sprawiają "2 minuty". Dochodzi nawet do tego typu zachowań (np.: w Grand Psikusie), że zawodnik sam łapie za zegar i "dokręca" sobie 2 minuty (2... heh, przykład z dnia dzisiejszego, zawodnik łapiąc za zegar doliczył sobie 4,5 minuty, sędzia oczywiście siedział obok i wszystko widział).

Bez komentarza:}

piątek, 3 sierpnia 2007

Branża IT rozpędza sie nadal!

Od kilku lat obserwujemy znaczny wzrost w branży IT. Co roku notowane są rekordowe wyniki, a mimo to jeszcze olbrzymia ilość firm nie ma nawet własnej strony internetowej. Nie wspominając o innych, bardziej zaawansowanych rozwiązaniach, które pomnożą ich zyski. Lecz stopniowo przekonują się do nowoczesnych rozwiązań. A te, które już "zasmakowały", szukają nowych rozwiązań.

Tak więc, ten proces nie zatrzyma się już nigdy. Informatyzacja świata jest procesem, który nigdy nie zakończy się.